Manuel  Göğüs Pompası

 

 Marka : Corelife                      Model: CL-A10

 

    

  • Evde, işte, dışarıda herhangi bir elektrik kablosuna ve pile gerek kalmadan ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Hızlı ve konforlu bir şekilde süt sağımını gerçekleştirirsiniz.

  • Rahatlatıcı silikonlu masaj başlığı sayesinde ağrı ve acı duymadan kolay  sağım yapabilmenize yardımcı olur.

  • BPA içermeyen güvenilir parçalar.

  • Hafif kompakt tasarım.

  • Tüm yeni annelerin yaşamına farklı bir detay katarak hayatı kolaylaştıran benzersiz bir ürün.

 

 

Günümüzde yeni doğan bebeklerin ilk altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Anne sütü bebek için en sağlıklı olan besindir. Uygun koşullarda gereksinim duyulduğu anı beklemektedir.

 

Anne sütünün bebeğe ve anneye faydaları:

 

Anne sütü ile beslenen bebeklerde enfeksiyon hastalıkları daha az görülmekte, beyin gelişimi daha iyi olmakta, allerjik hastalıklar, ishal ve solunum yolu hastalıkları ve hatta ileri yaşlarda ateroskleroz, kanser ve multipl skleroz gibi hastalıklar daha az bildirilmektedir. Emziren annelerde ise meme kanseri, yumurtalık kanseri, osteoporoz ve kansızlık daha az görülmektedir.


Anne sütünün özellikleri:

 

Anne sütü özel yapıda, sindirimi kolay ve enfeksiyondan koruyucu nitelikleri zengin bir protein içeriğine sahiptir. Anne sütünde protein ve minerallerin inek sütüne göre daha az olması, sindirim ve böbrekler açısından bebeğin yüklenmesini önler. Anne üstündeki demir, çinko gibi minerallerin emilimi, inek sütüne göre çok daha fazla, örneğin demir için beş katıdır. Anne sütünde sindirimi kolay doymamış yağ asitlerinin oranı yüksektir. Beyin ve sinir sistemi için şart olan temel ve zorunlu yağ asitleri ise inek sütüne göre 8 kat olup, ilk 4 ay boyunca bebek tarafından sentezlenememektedir.