Ürün Listesi İndir

Tüm Ürünleri İncele

Ortopedi Ürün Grubu

 

Ortopedik ürünler insan vücudunun duruşunun düzeltilmesi, desteklenmesi, bozuklukları düzeltmesi veya eklemlerin, omuriliğin, kollarla bacakların hareketlerinin iyileştirilmesi için uygulanır. Bunlar vücudun dışıyla doğrudan temas halindedir ve ayak uzmanları, tıp doktorları, kiropraktörler ve fizik terapistleri tarafından kullanılır. Kullanılan sayısız ortopedik ürünler arasında en yaygın olanları kalıplar, ayak destekleri ve sabitleyicilerdir.

 

Çoğu ortopedik ürün önceden imal edilir, sonra hastaya uydurulur. Bazı vakalarda doğrudan hastaya özel de yapılabilir. Ortopedik ürünler küçük, orta ve geniş gibi çeşitli boyutlarda üretilir ve hastalar vücutlarına en uygun olanı seçerler. Ürünün tam olarak uyması önemlidir çünkü çok sıkı olması veya rahatsız olması başka sorunlara da yol açabilir. Bu ürünler hastanın vücuduna ayak veya başka bir sağlık uzmanı tarafından uydurulabilir. 

 

Ortopedik ürünler bir takım hareketlere yardımcı olmak, belirli yöndeki hareketleri kısıtlamak, bazı bölgelerdeki ağırlığı hafifletmek, iyileşme sürecine katkı sağlamak, acıyı hafifletmek ve düzgün duruşu sağlamak gibi pek çok nedenle kullanıma sunulmaktadır. Ortopedik malzemeler arasında sabitleyiciler, dirseklik, dizlik ve el-ayak bileklikleri, boyun, korse ve diğer destekleyici ürünler ve silikon ortopedik ayak ürünleri gibi belirli gruplar bulunmaktadır.

 

Bel sağlığına olumsuz etki yapacak şekilde uzun süre aynı pozisyonda oturan, bel fıtığı ve ağrısından şikayet edenlere için ortopedik bel destekleri tavsiye edilmektedir. Sırt ağrıları, kamburluk, karın ameliyatları sonrasında abdominal bölgeyi desteklemek, hamilelik sonrası sarkmaları azaltmak ve vücudun doğal ısısını muhafaza etmek için ise çeşitli korseler mevcuttur.

Ortopedik ayak bileklikleri ayak bileği eklemini destekleyerek masaj etkisi yapmakta, kan dolaşımını artırıp burkulmalar sonucu oluşan ödemin dağılmasına yardımcı olmaktadır. Benzer şekilde el bileklikleri hareket olanağını kısıtlayarak karpal tünel gibi çeşitli sendromların iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Dizlikler ise spor yapan bireylerde koruyucu olarak kullanma yanında dizin çapraz bağlarının veya eklemin desteklenmesini sağlar.

Omuza yerleştirilen kol askısı yanında omuz, kalça ve baldır destekleyiciler kas iskelet sistemine yardımcı olan ortopedik ürünlerdir.

 

Ofiste uzun süreli bilgisayar kullanımı nedeniyle zayıflayan boyun kaslarının tedavisinde (çenelikli, çeneliksiz cervical) ortopedik boyun destekleri boyun hareketlerini azaltarak iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Boyunluk yanında ortopedik yastıklar uykuda omuz ve boyun kaslarına destek olarak faydalıdır.

 

Ayak tabanına anatomik destek vermek, nasır, parmak duruş bozuklukları ve çeşitli ağrıları azaltmada (silikon) tabanlık, topukluk gibi ortopedik ürünler yanında ortopedik ayakkabı veya terlik kullanımı da söz konusu olabilmektedir. Varis çorapları özellikle ayakta çokça duran veya hamileler için faydalı bir ürün gruplarıdır.

 

 

 

Ambalaj & Kutu

Boyun Destekleyiciler

Boyun Ortezleri

El Bileklikleri

El Bilek Atelleri

Parmak Atelleri

Epikondilit Bandajları

Dirseklikler

Omuz Bandajları

Kol Askıları

Çelik Korseler

Plastik Balen Korseler

Korseler

 

Dizlikler

Tendon Bandajları

Açı Ayarlı Dizlikler

Baldırlıklar

Korseler
Korseler

Kutu
Kutu

ORTO.jpg
ORTO.jpg

Korseler
Korseler

1/4

Ayak Bileklikleri

R.O.M Walker

Afo

Tabanlıklar

Silikon Ayak Sağlığı